HAWI RACING TEAM
StartAktualnościTeamPrezentacjaSponsorzyForum

III i IV runda Mistrzostw Polski i Pucharu PZM w motocyklowych rajdach enduro – Siemiatycze, 3/4.05.2008 r.

Sukcesy opolskich motocyklistów

Miłośnicy off-roadowego ścigania się na motocyklach terenowych spotkali się tym razem w Siemiatyczach, aby rozegrać kolejne dwie rundy klasycznego enduro. Baza rajdu została zlokalizowana na terenie Zespołu Szkół Rolniczych w Czartajewie. Regulamin zawodów dopuszczał możliwość startu zawodników na motocyklach crossowych (bez rejestracji i oświetlenia) i z tej możliwości skorzystało wielu sportowców.

Organizatorzy rajdu przygotowali ciekawą trasę, która w założeniach miała być bez ciężkich niespodzianek. Teorię jednak bezlitośnie zweryfikowała aura. Szczególnie odcinki dojazdowe do prób stwarzały dość spore problemy motocyklistom. Deszcz padający od kilku dni na Podlasiu spowodował, że teren przejazdu był śliski, grząski i nasiąknięty wodą, a niektóre fragmenty zamieniały się niekiedy wręcz w błotne rzeki. Także na przygotowanych próbach czasowych wielu motocyklistów bardziej koncentrowało się na pokonywaniu naturalnych przeszkód niż podjęciem walki z konkurentami. Trudów trasy z powodu warunków pogodowych nie wytrzymało kilku zawodników, którzy wycofywali się z rywalizacji w trakcie rajdu. Natomiast dla motocykli dużym wyzwaniem były szybko zużywające się klocki hamulcowe. W bazie rajdu panował na nie spory popyt, a zdobycie w pewnym momencie nowego kompletu klocków graniczyło niemalże z cudem. Takie właśnie są uroki prawdziwego enduro, które często jest nieprzewidywalne.

W całych zawodach dobrze radzili sobie reprezentanci HAWI Racing TEAM-u, a pierwszy dzień pokazał, że będą oni liczyć się w ostatecznej rozgrywce. Po raz pierwszy w krótkiej historii klubu zawodnicy zdobyli indywidualnie aż 3 puchary – dwa w Mistrzostwach Polski i jeden w Pucharze PZM.

Mistrzostwa Polski

Klasa E2/E3

Marcin Małek potwierdził, że jego dobra dyspozycja w zawodach inaugurujących sezon 2008, gdzie zajął 5 miejsce, nie była przypadkowa. Marcin na mecie zameldował się jako trzeci zawodnik i dał się wyprzedzić tylko Pawłowi Świderskiemu (AP Warszawa) oraz Sebastianowi Krywultowi (BKM Bielsko-Biała), reprezentującemu jednocześnie zespół sponsorski HAWI Racing TEAM.

Klasa Junior

Jakub Strzelczyk należy obecnie, podobnie jak Małek, do czołówki najlepszych motocyklistów w kraju. Kuba to wielki pechowiec pierwszej rundy mistrzostw, gdzie po przejechaniu niespełna 20 km awarii uległ jego motocykl. Stary KTM 125 został zastąpiony nowym, który spisywał się znakomicie. Efektem tego było zajęcie przez Kubę w rajdzie 2 miejsca, zaraz za Sylwestrem Jędrzejczykiem (KKM Kwidzyn).

Zespoły sponsorskie

HAWI Racing TEAM (Sebastian Krywult, Marcin Małek i Jakub Strzelczyk) wygrał z 47 pkt, pozostawiając w pokonanym polu MOTORSPORT WICHER RACING TEAM (Marcin Frycz, Mateusz Bembenik i Wojciech Rencz) – 45 pkt oraz MOTO-MAGNUS TEAM (Paweł Świderski, Marek Świderski i Rafał Kiczko) – 42 pkt.

Puchar PZM

Klasa E2/E3

Prawdziwą rewelacją dwudniowych zmagań okazał się Andrzej SEGIN, który uplasował się na znakomitym 2 miejscu, a do zwycięzcy Jacka Psiuka (KM Cross Lublin) zabrakło jemu naprawdę niewiele.  Zawody w Siemiatyczach były dopiero drugim pucharowym występem Andrzeja, gdyż w Biedrusku uzyskał on licencję sportową.

Natomiast Marcin Symowanek zdążył już wszystkich przyzwyczaić do równej i skutecznej jazdy. Dzięki doskonałemu występowi w drugim dniu zawodów, gdzie był czwarty, Marcin w rajdzie zajął ostatecznie dobrą 6 pozycję.

Klasa Weteran

Andrzej Hawryluk zaprezentował w Siemiatyczach solidny styl jazdy. Dzięki konsekwencji i uporowi oraz dobremu przygotowaniu rajdowe zmagania ukończył na wysokim 6 miejscu. Zawody wygrał Wojciech Szymkowski (BKM Bielsko-Biała) – zaliczany wśród weteranów do grupy juniorów, oczywiście ze względu na wiek – przed Adrianem Bielcem (KTM Novi Kielce) i Dariuszem Kamińskim (KM Cross Lublin).

Organizacyjnie zawody w Siemiatyczach należy ocenić wysoko - trasy były czytelnie oznakowane, z ciekawymi próbami czasowymi cross i enduro, lokalizacja bazy rajdu została trafnie dokonana, zaś biuro rajdu funkcjonowało sprawnie, na dobrym poziomie – i za to Nadbużańskiemu Klubowi Motorowemu oraz wszystkim zaangażowanym osobom należą się gratulacje.

Przed nami wkrótce kolejne zawody – do zobaczenia w Krzeniowie.

Relację przygotował Piotr Kumiec (5.05.2008r.)