HAWI RACING TEAM
StartAktualnościTeamPrezentacjaSponsorzyForum

XIII i XIV runda Mistrzostw Polski i Pucharu PZM w rajdach enduro – Opole, 25/26.10.2008 r.

Meta sezonu 2008 Mistrzostw Polski i Pucharu PZM enduro

Dobiegła końca tegoroczna rywalizacja w Mistrzostwach Polski i Pucharze PZM w motocyklowych rajdach enduro. W ostatniej imprezie wzięło udział 79 zawodników. Na starcie rajdu zjawiła się praktycznie cała krajowa czołówka, aby w Opolu rozstrzygnąć ostatecznie sprawę rozdziału mistrzowskich tytułów w poszczególnych klasach. Motocykliści, którzy przyjechali na Opolszczyznę i przystąpili do sportowej rywalizacji, nie zawiedli się przygotowaną przez Organizatorów trasę rajdu, która przebiegała przez Opole i obszary gminy Gogolin oraz Tarnów Opolski. Próby enduro i cross zostały zlokalizowane w wyrobiskach - były one bardzo ciekawe i wymagały od kierowców dobrej techniki jazdy. Aura dla motocyklistów była łaskawa, ponieważ ich rywalizacja przebiegała w mgliste poranki i w słońcu.

Ton sportowej walce w klasach mistrzowskich nadawali faworyci. Ozdobą zawodów były pojedynki toczone przez Mateusza Bembenika i Marcina Frycza (obaj z SMK Krzeniów) oraz Sebastiana Krywulta (BKM Bielsko-Biała) i Wojciecha Rencza (SMK Krzeniów).

W doborowym towarzystwie niezwykle dzielnie radzili sobie reprezentanci HAWI Racing TEAM Opole.

 

 

Mistrzostwa Polski

 

Klasa Junior

 

Jakub Strzelczyk starał się dotrzymywać kroku bardziej utytułowanym zawodnikom. Ostatecznie Kuba zajął wysokie 5 miejsce. Wygrał Michał Łukasik (KKM Kwidzyn) przed Pawłem Szymkowskim (BKM Bielsko-Biała) i Rafałem Kiczko (AP Warszawa).

 

Klasa E2/E3

 

Tutaj bezkonkurencyjny okazał się Sebastian Krywult (BKM Bielsko-Biała), za którego plecami toczyła się zażarta walka Wojciecha Rencza (SMK Krzeniów) z Marcinem Małkiem i w takiej kolejności zakończyła się ich rywalizacja. Start Marcina po ciężkiej kontuzji, której doznał podczas czerwcowych Mistrzostw Świata w Kwidzynu, należy uznać za udany powrót do grona najlepszych motocyklistów w Polsce.

 

Klasyfikacja Zespołów Sponsorskich

 

HAWI Racing TEAM (Sebastian Krywult, Marcin Małek, Jakub Strzelczyk) wygrał sportową rywalizację, zostawiając w pokonanym polu bardzo mocne zespoły fantic motor ktm novi augustyn (Rafał Bracik, Konrad Widłak, Maciej Kochanowski) oraz MOTORSPORT WICHER RACING TEAM (Marcin Frycz, Mateusz Bembenik, Wojciech Rencz).

 

Klasyfikacja Klubowa

 

HAWI Racing TEAM został sklasyfikowany na wysokiej 5 pozycji. Najwyżej uplasował się KTM NOVI Kielce, a za nim kluby KKM Kwidzyn i BKM Bielsko Biała.

 

 

Puchar PZM

 

Klasa Junior

 

Łukasz HAWRYLUK zaliczył bardzo udane zawody zajmując po raz pierwszy w swojej krótkiej karierze historyczne 1 miejsce. Kolejne miejsca zajęli Jakub Gil (niezrzeszony) i Konrad Krauss (Bkm Bielsko-Biała).

 

Klasa E1

 

Andrzej SEGIN zmienił motocykl oraz klasę (wcześniej startował w E2/E3). To działanie okazało się bardzo skuteczne, ponieważ zajął 2 miejsce. Klasę wygrał Maciej Badowski (BKM Bielsko-Biała), a na 3 pozycji uplasował się Grzegorz Michułka – opolanin startujący w barwach SMK Krzeniów. W zawodach zadebiutował Krzysztof Lamboy, reprezentujący HAWI Racing TEAM, który zajął 8 miejsce.

 

Klasa E2/E3

 

Adam Pawluszkiewicz borykający się w ostatnim czasie z kontuzjami okazał się bezkonkurencyjny w klasie. Zawody ukończył na 1 miejscu przed Sebastianem Baklarzem (BMK Bielsko-Biała) i Andrzejem Gruntowskim, kolejnym nowym zawodnikiem opolskiego team. Natomiast Marcin Symowanek tym razem uplasował się na 6 pozycji.

 

Klasa Weteran

 

Andrzej Hawryluk zawody ukończył na wysokim 5 miejscu. Zwyciężył Krzysztof Gil (niezrzeszony) przed Dariuszem Kamińskim (KM Lublin) i Zbigniewem Zeliaszem (niezrzeszony).

 

 

PODSUMOWANIE

 

Sportowo rajd stał na wysokim poziomie, z uwagi na walkę o końcowy wynik za cały sezon. Kibice mogli podziwiać walkę najlepszych motocyklistów w Polsce na czele z kadrowiczami. Opolskie zawody przez uczestników rajdu zostały ocenione wysoko i jest to najlepsza nagroda dla Stowarzyszenia HAWI Racing TEAM, które po raz pierwszy wystąpiło w roli organizatora tak dużej imprezy sportowej.

 

Szczegółowe wyniki rajdów dostępne są na stronie www.zubix .com.pl

 

 

Relację przygotował Piotr Kumiec (27.10.2008r.)

 

GALERIA ZDJĘĆ

 

 

REGULAMIN - XIII i XIV RUNDY MP

REGULAMIN XIII i XIV PPZM

 

 

DO POBRANIA: ZGŁOSZENIE.DOC

 regulaminy -  XIII/XIV runda Mistrzostw Polski Enduro, Opole 25/26.10.2008

                     XIII/XIV runda Pucharu PZM Enduro, Opole 25/26.10.2008

 

 


Siemiatycze 2008
Biedrusko 2008
Winów 2008
Złotoryja 2008
Kwidzyń 2008
Opole 2008
GALERIA
KARTING
Gala 2009
V OPOLSKA GALA
Archiwum
test

Stowarzyszenie
HAWI RACING TEAM
PL 45-119 OPOLE,
ul. Magazynowa 1

tel. 077/45 36 643
e-mail: hawiopole@wp.pl


tworzenie stron
grafika FISCOM - Andrzej Gliński, fot. Grzegorz Janiczak, Jacek Janiczak, Andrzej Rencz, Piotr Kumiec, Mariusz Matkowski