HAWI RACING TEAM
StartAktualnościTeamPrezentacjaSponsorzyForum

Działalność sportową klubu


wspierają

Województwo Opolskie oraz Miasto Opole


                    

 

        

Motocykliści HAWI RACING TEAM wywalczyli cztery medale Mistrzostw Polski

Motocyklisci terenowi opolskiego HAWI RACING TEAM udanie zakończyli tegoroczny sezon wywalczając cztery medale mistrzostw Polski - złoto zdobył WOJCIECH RENCZ (na zdj. z prawej), brąz JAKUB KUCHARSKI (na zdj. z lewej) oraz HAWI RACING TEAM w klasyfikacji klubowej i zespołów sponsorskich.

Opolanie zdominowali finałowe rundy Mistrzostw Polski, które w miniony weekend odbywały się w Suwałkach i z dużą przewagą punktową wygrali klasyfikację klubową oraz okazali się najlepsi w klasyfikacji zespołów sponsorskich.Organizatorzy bazę zawodów zlokalizowali na terenie byłej żwirowni. W pobliżu wyznaczono dwie próby cross i enduro, które preferowały głównie osoby posiadające umiejętności jeżdżenia po piasku. Motocykliści po zaliczeniu pierwszej próby wyruszali w trasę na krótką pentlę, po czym wracali do strefy serwisowej, gdzie po chwili przerwy wyruszali na kojejną próbę, a później znowu w trasę na jeszcze jedną krótką pentlę, kończącą się ponowną wizytą w strefie serwisowej. Tak wyznaczoną trasę rajdu w klasyczną "8" zawodnicy pokonywali w pierwszym dniu siedmniokrotnie, a nazajutrz sześciokrotnie, co oznaczało, że w każdym dniu zaliczali dużą ilość prób specjalnych - łącznie aż 26, w tym pierwsza nie mierzona. Dodatkowym utrudnieniem była także niska temperatura, a w pierwszym dniu dodatkowo padający deszcz. Nasi zawodnicy szybko przystosowali się do tak wymagających warunków, w których radzili sobie bardzo dobrze.


WOJCIECH RENCZ, który uznawany jest za specjalistę w jeżdżeniu po piachu, nie pozostawił swoim konkurentom żadnych złudzeń, komu należy się mistrzowski tytuł w klasie Weteran i z kompletem punktów wygrał dwudniową rywalizację. W tej samej klasie trzecie miejsce zajął ZBIGNIEW LECH (na zdj. #8), któremu niewiele zabrakło do drugiego Danielusa Zostautasa z Litwy (WD Loozen RT). Trzeci z naszych reprezentantów ANDRZEJ HAWRYLUK ukończył pierwszy dzień zawodów na dziewiątej pozycji, ale trudy walki na ciężkiej trasie spowodowały odnowienie się starych kontuzji, które uniemożliwiły jemu start w kolejnym dniu.
Tym samym WOJCIECH RENCZ wygrał klasyfikację sezonu w klasie Weteran i wywalczył tytuł Mistrza Polski(!) - drugie miejsce zajął Marcin Tynowski z CKM Cieszyn, a trzecie Danielus Zostautas. Pozostali zawodnicy HAWI RT - ZBIGNIEW LECH i ANDRZEJ HAWRYLUK - zostali sklasyfikowani odpowiednio na 9 i 10 miejscu.

MARCIN MAŁEK ukończył zawody w klasie E2/E3 na trzeciej pozycji - wygrał Marcin Frycz, przed Sebastianem Krywultem (obaj BKM Bielsko-Biała).
W tej klasie złoty medal Mistrzostw Polski zdobył Paweł Szymkowski z CKM Cieszyn, srebro trafiło do Marcina Frycza, a brąz do Sebastiana Krywulta. Zaraz za podium na czwartej pozycji uplasował się MARCIN MAŁEK, a ANDRZEJOWI GRUNTOWSKIEMU przypadło ósme miejsce.
 
W klasie E1 dzielnie walczył GRZEGORZ MICHUŁKA (na zdj. #251), który zawody ukończył na wysokim czwartym miejscu, za Maciejem Stolarskim (Off Road Białystok), Michałem Szusterem (CKM Cieszyn) i Pawłem Cedro (ET Kielce).
Za cały sezon najwyżej sklasyfikowano Michała Szustera, który zdobył tytuł mistrzowski, a za nim Rafała Bracika (KTM Novi Kielce) i Wacława Skolarusa (CKM Cieszyn). ROBERT WARCHOŁ i GRZEGORZ MICHUŁKA zajęli odpowiednio 7 i 8 miejsce.

W klasie Junior zwyciężył Maciej Giemza z KTM Novi Kielce. Emocjonująca walka o drugie miejsce toczyła się pomiędzy JAKUBEM KUCHARSKIM i Patrykiem Bielcem (KTM Novi Kielce). W sobotę z każdym przejechanym kilometrem przewagę wypracowywał sobie Bielec, ale na jednej z ostatnich prób popełnił błąd, który kosztował go stratę cennych sekund i spadek, aż na piąte miejsce. W następnym dniu KUCHARSKI jechał szybko i równym tempem, przez cały czas kontrolujac sytuację, co zapewniło jemu drugie miejsce w rajdzie przed Krzysztofem Łabudą (Nowogard). Rajd na szóstym miejscu ukończył BARTOSZ KASZA. Klasyfikację sezonu i tytuł mistrzowski w klasie Junior wywalczył Maciej Giemza, drugi stopień podium przypadł Konradowi Widłakowi (KTM Novi Kielce), a brązowy medal i tytuł drugiego Wicemistrza Polski zdobył JAKUB KUCHARSKI. Wysokie piąte miejsce zajął BARTOSZ KASZA, borykający się przez cały sezon z problemami zdrowotnymi.

Najlepszym polskim endurowcem w 2012 roku został Paweł Szymkowski (CKM Cieszyn), który wygrał klasyfikację generalną sezonu przed Marcinem Fryczem i Michałem Szusterem. Ósme miejsce w generalce przypadło JAKUBOWI KUCHARSKIEMU, dziesiąte MARCINOWI MAŁKOWI, a dwunaste WOJCIECHOWI RENCZOWI.

W klasyfikacji klubowej sezonu HAWI Racing Team Opole zajął trzecie miejsce, za KTM Novi Kielce i CKM Cieszyn. Natomiast klasyfikację zespołów sponsorskich wygrał CKM Racing Team Cieszyn przed TEAM Piekoszów i HAWI Racing Team Opole.

Wyniki:
http://archiwum.motoresults.pl/?idzawody=1406&g=11&lang=pl

Uroczyste zakończenie sezonu motocyklowego 2012 i wręczenie nagród dla mistrzów Polski odbedzię się 24 października br. w Teatrze Polskim w Bydgoszczy.


GALERIA ZDJĘĆ Z MISTRZOSTW


Motocykliści HAWI RACING TEAM jadą po medale Mistrzostw Polski
Finałowe rundy Mistrzostw Polski odbędą się w najbliższą sobotę i niedzielę w Suwałkach. W imprezie wystąpią motocyklisci opolskiego HAWI RACING TEAM, którzy już zapewnili sobie brązowy medal w klasyfikacji klubowej i mają także szansę medalową w klasyfikacji zespołów sponsorskich. Najwiecej emocji wzbudzać będą pojedynki pomiędzy zawodnikami walczącymi tytuły i medale. WOJCIECH RENCZ (na zdj.) choć jest liderem w klasie Weteran, to o złoto musi zmierzyć się z Marcinem Tynowskim (CKM Cieszyn), nad którym ma zaledwie 6 punktów przewagi. Skomplikowana sytuacja jest w klasie Junior. Liderujący Konrad Widłak (KTM Novi Kielce) po groźnym wypadku podczas niedawnej "sześciodniówki" siłą rzeczy nie będzie mógł wzbogacić swojego konta punktowego. Pozostali w kolejności jego najgroźniejsi rywale - Maciej Giemza, Patryk Bielec (obaj KTM Novi Kielce) i JAKUB KUCHARSKI - zadecydują o końcowych rozstrzygnięciach i praktycznie każdy z nich ma szanse na tytuł mistrzowski. Natomiast MARCIN MAŁEK, czwarty w klasie E2/E3, ma tylko czysto teoretyczne szanse na podium, ponieważ do trzeciego Sebastiana Krywulta (BKM Bielsko-Biała) traci 19 punktów, a do drugiego Marcina Frycza (BKM Bielsko-Biała) aż 23 punkty. Szanse powalczenia o dobry wynik w ostatniej serii zawodów ma ZBIGNIEW LECH w klasie Weteran, który do rywalizacji w Mistrzostwach Polski przystapił dopiero podczas poprzednich zawodów w Kielcach, w których zajął trzecie miejsce. W Suwałkach o punktowane miejsca powalczą także: BARTOSZ KASZA w klasie Junior, GRZEGORZ MICHUŁKA w klasie E1 oraz ANDRZEJ HAWRYLUK w klasie Weteran, natomiast zabraknie kontuzjowanych - ROBERTA WARCHOŁA i ANDRZEJA GRUNTOWSKIEGO, którzy z pewnością będą mocno kibicować swoim kolegom klubowym  w osiagnięciu jak najlepszych wyników.Kucharski w Super Enduro trzeci w Tymbarku i drugi w końcowej klasyfikacji sezonu


Dobiegła końca pierwsza w Polsce edycja Pucharu Polski w Super Enduro. Cały cykl składał się z 5 serii, a ostatnie zawody finałowe zostały rozegrane w miniony weekend w Tymbarku na specjalnie przygotowanym torze z licznymi przeszkodami. Na starcie stanęło blisko 40 zawodników, którzy walczyli w ekstremalnych warunkach pogodowych w czterech klasach: PRO, Licencja B, Licencja C i Junior. W najmocniejszej klasie PRO wystąpił JAKUB KUCHARSKI, reprezentujący barwy opolskiego klubu HAWI RACING TEAM. Kuba jest znany z waleczności na torze i pomimo dobrego występu w ostatnich zawodach w Tymbarku, w których zajął trzecie miejsce za Wojciechem Kozłowskim z X-Racing i Karolem Cermugą z KKC IM Smok Kraków, ostatecznie w klasyfikacji generalnej sezonu przegrał pierwszą pozycję jednym punktem z Cermugą, natomiast trzecie miejsce zajął Tomasz Zych z KM Wisła Chełmno.Motocykliści HAWI RACING TEAM ukończyli "Sześciodniówkę"


Sześciodniowe Mistrzostwa Świata zespołów narodowych i klubowych w rajdach enduro ISDE 2012 zakończyły się zawodami finałowymi bardziej przypominającymi supermoto, niż klasyczny motocross. Motocykliści podzieleni na grupy walczyli na torze Grand Prix Sachsenring w konwencji mieszanej wyścigu szosowego i motocrossowego. W tej niecodziennej konkurencji wyróżniali się motocyklisci opolskiego HAWI RACING TEAM-u. 19-letni JAKUB KUCHARSKI świetnie wystartował i przez dłuższą chwilę był na czele stawki, ale ostatecznie przyjechał na metę jako czwarty. Lider zespołu MARCIN MAŁEK (na zdj. #614) z każdym okrążeniem osiągał lepsze tempo i niewiele jemu zabrakło, aby na metę przyjechć na drugiej pozycji w swojej grupie klasy C2, natomiast w klasyfikacji dnia zajął 25 miejsce. Doświadczony BŁAŻEJ GAZDA wystartował w mocniejszej grupie, w której po dobrym starcie zameldował się 8 na mecie i został sklasyfikowany na 10 miejscu w tej samej klasie, co Małek.


Dzień wcześniej motocykliści rywalizowali na blisko 360 kilometrowej trasie rajdu, gdzie musieli zaliczyć aż osiem prób specjalnych. Schorowany Marcin Małek postanowił wystartować i dzięki temu, że przyjechał do mety jego zespół awansował z 37 na 34 miejsce.
Wyniki osiągnięte przez Kucharskiego, Gazdę i Małka w sobotnim wyścigu finałowym spowodowały awans opolskiego zespołu na 31 miejsce w klasyfikacji generalnej całego rajdu. Zawodnicy HAWI RACING TEAM-u ogólnie zaprezentowali się z bardzo dobrej strony i gdyby nie pech związany z chorobą Marcina Małka mogliby zająć 6 miejsce wśród 80 zespołów klubowych.

 

 

 

ANDRZEJ HAWRYLUK, team manager: - Nasz zespół debiutował w tak dużej imprezie i od pierwszego dnia był widoczny na rajdowych trasach. Wynik osiągnięty przez naszych zawodników pokazał, że jest w nich duży potencjał. Wszyscy zaprezentowali się z dobrej strony, za co im dziękuję, a gdyby nie choroba Małka jako team znaleźlibyśmy się w pierwszej dziesiątce klubówek, co dla nas byłoby mistrzostwem świata. Z całą pewnością doświadczenia zdobyte w Niemczech w przyszłości pozwolą nam jeszcze lepiej przygotować się do tak morderczego rajdu. Dziękuję także wszystkim, którzy stworzyli nam szansę udziału w zakończonej "Sześciodniówce" oraz całej ekipie opiekującej się na miejscu motocyklistami opolskiego zespołu.

Drugi z polskich zespołów klubowych uczestniczących w imprezie KTM Novi Kielce, który jechał w składzie: Robert Frydrych, Maciej Giemza i Patryk Bielec, w piątek utrzymał 32 lokatę, pomimo dużych problemów sprzętowych Bielca, który na metę w Sachsenringu dojechał na jednym biegu. Kielczanie po sobotnich wyścigach finałowych awansowali o jedną pozycję i ostatecznie ukończyli sześciodniowy maraton na 30 miejscu przed opolskim HAWI.

Tegoroczna "Sześciodniówka" okazała się pechowa dla naszego zespołu narodowego. Wypadek Konrada Widłaka już w pierwszym dniu rajdu oraz straty czasowe Michała Szustera, spowodowane problemami sprzętowymi, przyczyniły się do tego, że Polacy zajęli w imprezie 13 miejsce.

Warto wspomnieć, że zawody ukończył także Grzegorz Chorodyński, reprezentujący międzynarodowy zespół UEM Andorra – Poland. Sympatycznemu polskiemu motocykliście pomimo wielu problemów ze sprzetem udało się szczęśliwie dojechać do mety.

Finalne lokaty polskich zawodników:

• Rafał Bracik (POL) - 35 miejsce w klasie E1
• Michał Szuster (POL) - 48 miejsce w klasie E1
• Paweł Szymkowski (POL) - 27 miejsce w klasie E2
• Marcin Frycz (POL) - 45 miejsce w klasie E2
• Sebastian Krywult (POL) -28 miejsce w klasie E3
• Maciej Giemza (Novi) - 25 miejsce w klasie C1
• Jakub Kucharski (HAWI) - 30 miejsce w klasie C1
• Błażej Gazda (HAWI) - 24 miejsce w klasie C2
• Robert Frydrych (Novi) - 43 miejsce w klasie C2
• Marcin Małek (HAWI) - 67 miejsce w klasie C2
• Grzegorz Chorodyński (AND-POL) - 79 miejsce w klasie C2
• Patryk Bielec (Novi) - 43 miejsce w klasie C3

Poza zasięgiem rywali byli Francuzi, którzy zdominowali ISDE 2012 wygrywajac klasyfikacje World Trophy, Junior i Women’s Trophy oraz "generalkę", gdzie cztery pierwsze miejsca zajęli trójkolorowi, a zwyciężył Christophe Nambotin. W World Trophy drugie miejsce zajęli znakomicie jadący Australijczycy, a trzecie Włosi.

http://www.youtube.com/watch?v=9T8ievL7Mzw&feature=related

Inne filmiki z ISDE 2012 - http://www.fim-tv.com/page/EnduroMotocykliści HAWI RACING TEAM walczą na "Sześciodniówce" w obiektywie

GALERIA ZDJĘĆ Z KOLEJNYCH DNI MISTRZOSTW ŚWIATA W NIEMCZECHMotocykliści HAWI RACING TEAM walczą na "Sześciodniówce"


Sześciodniowy motocyklowy mundial, rozgrywający się na rajdowych trasach w okolicach Chemnitz w niemieckim landzie Saksonia, wkroczył w decydującą fazę. Zawodnicy przejechali już kilkaset kilometrów w bardzo trudnym, górskim terenie oraz w zmiennych warunkach pogodowych. "Sześciodniówkę" doskonale rozpoczął zespół opolskiego HAWI RACING TEAM, który po drugim dniu zajmował 19 miejsce wśród blisko 80. ekip klubowych. Nazajutrz MARCIN MAŁEK jechał z wysoką gorączką i zespół spadł o dwie pozycje niżej. W czwartym dniu Małka dopadło osłabienie, które zmusiło go do przerwania rajdu. Ta sytuacja spowodowała naliczenie dużej ilości minut karnych i odległe 37 miejsce w zawodach HAWI RACING TEAMU. Lider opolskiego teamu świetnie pojechał w pierwszym dniu rajdu, a później, kiedy dopadły go dolegliwości zdrowotne, ciężar walki o jak najlepszy wynik wzięli na siebie doświadczony BŁAŻEJ GAZDA i młody JAKUB KUCHARSKI, którzy z każdym dniem notowali coraz lepsze rezultaty na próbach specjalnych.


Naszych zawodników dzielnie wspiera klubowa obsługa serwisowa, która dba także o motocyklistów kadry narodowej oraz drugiego polskiego zespołu klubowego KTM Novi Kielce, a także Grzegorza Chorodyńskiego, jadącego w zespole mieszanym Polska-Andora. Kielecki zespół - reprezentowany przez Roberta Frydrycha, Maciej Giemzę i Adriana Bielca - obecnie jest sklasyfikowany na 32 miejscu. Z kolei polski zespół narodowy (w składzie: Michał Szuster, Marcin Frycz, Sebastian Krywult, Paweł Szymkowski, Konrad Widłak i Rafał Bracik) zajmuje 13 pozycję i gdyby nie pechowy początek (12-minutowe spóźnienie Szustera i nieszczęśliwy wypadek Widłaka), to z pewnością zajmowałby wyższą lokatę. Końcowe rozstrzygnięcia zapadną praktycznie w piątym dniu, podczas jazdy na blisko 360 kilometrowej trasie i będzie to ostatnia okazja do poprawienia swojej pozycji. W szóstym dniu na torze motorowym Sachsenring odbędzie się wyścig finałowy MX.
Wyniki:
http://www.fim-isde-live.info/HAWI RACING TEAM W OBIEKTYWACH

GALERIA ZDJĘĆ Z MISTRZOSTW ŚWIATA - 2, 3, 4 DZIEŃ "Sześciodniówka" wystartowała z opolskimi motocyklistami

Motocykliści terenowi HAWI RACING TEAM OPOLE w poniedziałek rozpoczęli sportową rywalizację w sześciodniowych Drużynowych Mistrzostwach Świata zespołów narodowych i klubowych w enduro, rozgrywanych w Niemczech. Zawodnicy wyruszyli na trasę rajdu z terenu toru wyścigowego Sachsenring, gdzie usytułowano bazę imprezy. Opolanie, którzy debiutują w "sześciodniówce", pierwszy dzień mogą zaliczyć do udanych, ponieważ uplasowali się na 19 pozycji wśród blisko 80 ekip klubowych. Indywidualnie najlepiej radził sobie MARCIN MAŁEK, który w klasie E2 został sklasyfikowany na 15 miejscu. W tej samej klasie BŁAŻEJ GAZDA zajął dalszą pozycją, zaś JAKUB KUCHARSKI pogubił się na dojazdówce i zaliczył dwuminutową stratę. Motocykliści drugiego z polskich zespołów klubowych KTM Novi Kielce uzyskali gorsze wyniki i obecnie zajmują 27 lokatę.

GALERIA ZDJĘĆ Z MISTRZOSTW ŚWIATA

Pechowo imprezę rozpoczęła nasza drużyna narodowa - na drugiej próbie specjalnej Michał Szuster miał problem ze swoim motocyklem i w konsekwencji przybył na metę aż z 12-minutową stratą czasową, natomiast Konrad Widłak zaliczył groźną wywrotkę na jednej z prób i został przetransportowany do szpitala, gdzie przeszedł operację. Najlepiej zaprezentował się Paweł Szymkowski. W składzie polskiej ekipy narodowej jadą także: Marcin Frycz, Sebastian Krywult i Rafał Bracik. Strata Widłaka wybiła z rytmu Polaków, którzy ukończyli jazdę na 17 pozycji.
Z A W I A D O M I E N I E

 

Zarząd Stowarzyszenia HAWI RACING TEAM na podstawie § 18 Statutu oraz uchwały Zarządu nr 6/2012 z dnia 28.02.2012 r. zwołuje Walne Zebranie Członków:

 

- pierwszy termin w dniu 20 marca 2012 r. (wtorek) o godz. 16:30,

- drugi termin w dniu 20 marca 2012 r. (wtorek) o godz. 17:00.

 

Zebranie odbędzie się w siedzibie ZO PZM w Opolu, ul. Oleska 125a.

Nowy sezon już tuż, tuż... kto jeszcze nie ma kalendarza by zaznaczać kiedy startuje nasza drużyna i w jakich imprezach wychodzimy na przeciw !!!

GALA ŻUŻLA - RELACJA

Wspaniała impreza, wiele pokazów i atrakcji, różne sztuczki, pokazy rajdowe, jazda na jednym kole oraz super zabawa dla zawodników i publiczności. Zdjęcia z tej imprezy można oglądać już na naszej stronie, zapraszamy >>>

GALERIA ZDJĘĆ Z GALI 2012

{youtube}p5I7u4t1e38{/youtube}GALA ŻUŻLA OD KUCHNI...

Mamy dla Was serię zdjęć zrobionych od drugiej strony, od parkingu, od zaplecza oraz całej organizacji imprezy. Jest to tylko mała namiastka całej imprezy oraz jej przygotowania ale mamy nadzieję, że Wam się spodobają. Zapraszamy do oglądania >>>

GALERIA ZDJĘĆ Z GALI ... OD STRONY "KUCHNI"

 

 

KOLEJNA GALA ŻUŻLOWA - JUŻ TUŻ, TUŻ !!!

W pierwszą sobotę nowego roku zaryczą żużlowe silniki w hali opolskiego Toropolu, ponieważ odbędzie się tam ósma edycja Opolskiej Gali Żużla na Lodzie. Zanim na lodowy tor wyjadą żużlowcy, aby w turnieju indywidualnym powalczyć o puchar Marszałka Województwa Opolskiego i nagrody Prezydenta Miasta Opola, wcześniej publiczności zaprezentują się młodzi kartingowcy, quadowcy oraz motocykliści i kierowcy rajdowi.

Stowarzyszenie HAWI RACING TEAM, które jest organizatorem imprezy przygotowało także inne niespodzianki...

Dochód z Gali tradycyjnie zostanie przekazany chorym dzieciom. Tym razem pomoc otrzymają czterej chłopcy, dla których los nie był łaskawy.

Przedsprzedaż biletów w cenie 30,- PLN rozpocznie się już w przyszłym tygodniu.

ITVSPORT jest jednym z patronów medialnych Opolskiej Gali Żużla na Lodzie i na bieżąco będziemy przekazywać różne ciekawostki i informacje związane z tą wyjątkową imprezą.

Podczas ostatniej Gali publiczność podziwiała kunszt częstochowskich quadowców, Błażeja KępkiŁukasza Pacuda, którzy zaprezentowali widowiskową jazdę po lodzie.JAKUB JATCZAK z Kędzierzyna-Koźla jest 9-letnim dzieckiem z poważną, genetycznie uwarunkowaną wadą wrodzoną powodującą liczne zaburzenia rozwojowe. Od 3 lat uczestniczy w zajęciach terapeutycznych w Poradni „Prodeste” w Opolu, gdzie rozwija swoje umiejętności poznawcze, a przede wszystkim uczy się komunikować z otoczeniem w sposób pozawerbalny, m.in. za pomocą specjalistycznych komunikatorów. Dotychczasowe efekty leczenia są bardzo owocne i niezbędna jest jej kontynuacja. Obciążenia finansowe związane z uczestnictwem w pełnopłatnej terapii są przekraczają możliwości finansowe taty Kuby, który samotnie zajmuje się także wychowywaniem małoletniej córki.

ALEKSANDER RAFAŁOWICZ z Kluczborka ma 8 lat. Jest chłopcem z niepełnosprawnością wieloraką – upośledzenie umysłowe w stopniu umiarkowanym, podejrzenie całościowych zaburzeń rozwoju (autyzm) oraz padaczka ogniskowa, z którą zmaga się od 5 lat. Ze względu na znaczne problemy finansowe mamy chłopca, która samotnie wychowuje dwójkę dzieci, nie jest możliwe rozpoczęcie specjalistycznej terapii. Głębokie deficyty rozwojowe oraz bardzo poważne problemy adaptacyjne powodują, że chłopiec wymaga intensywnej oraz systematycznej terapii pedagogicznej, aby te dolegliwości nie pogłębiały się w przyszłości. Sytuacja finansowa mamy Aleksandra nie pozwala jej na samodzielne opłacenie całości procesu diagnostycznego oraz terapeutycznego syna, który jak najszybciej powinien być poddany specjalistycznemu leczeniu.

Jakub i Aleksander są podopiecznymi Fundacji PRODESTE, która zajmuje się wspieraniem osób z całościowymi zaburzeniami rozwoju (autyzmem, Zespołem Retta, Zespołem Aspergera, itp.) i ich rodziny w zakresie kompleksowej diagnozy i terapii. Fundacja wykonuje profesjonalną wielodyscyplinarną diagnozę różnicową dzieci, młodzieży i dorosłych oraz wsparcie terapeutyczne. Wśród podopiecznych są także dzieci z zaburzeniami rozwoju mowy, ADHD, dysleksją, niepełnosprawnością intelektualna, MPD, zaburzeniami zachowania i trudnościami w nauce.

Zachęcamy do wspierania terapii podopiecznych Fundacji PRODESTE poprzez wpłacanie datków na konto bankowe:
Fundacja PRODESTE
45-231 Opole, ul. Oleska 121
ING Bank Śląski S.A. nr 83 1050 1504 1000 0023 3818 6683


11-letni PAWEŁ BIL i o trzy lata młodszy PIOTR są rodzeństwem z Dąbrowy k/Niemodlina. Obaj chłopcy zmagają się z bardzo rzadką chorobą metaboliczną uwarunkowaną genetycznie o nazwie adrenoleukodystrofia – polega ona na defekcie rozkładu długołańcuchowych kwasów tłuszczowych. W jej przebiegu dochodzi do uwstecznienia rozwoju psychoruchowego z powodu uszkodzenia tkanki mózgowej i komórek nadnerczy w efekcie do wyniszczenia całego organizmu. Jest to choroba mało znana, nieprzewidywalna w  skutkach i rozwoju czasowym, w której nie wypracowano żadnej skutecznej metody leczenia. Jedynym zalecanym przez niektórych lekarzy postępowaniem jest przeprowadzenie przeszczepu szpiku kostnego, który daje możliwość zatrzymania choroby po pewnym czasie. W 2008 roku bracia zostali poddani takiemu przeszczepowi, a ich organizmy dość dobrze funkcjonują z nowym szpikiem kostnym. Paweł i Piotr pozostają pod stałą opieką lekarzy transplantologów z kliniki we Wrocławiu oraz innych lekarzy specjalistów wielu poradni w Opolu. Sama adrenoleukodystrofia nie daje jednak za wygraną i co jakiś czas atakuje dając głównie objawy neurologiczne. Chłopcy mają problem z chodzeniem, pisaniem, koncentracją i występują u nich zaburzenia wzroku. W celu wspomożenia organizmów i niwelowania negatywnych skutków choroby prowadzona jest ciągła rehabilitacja ruchowa, opieka logopedyczna i  psychologiczna. Dzieci mają zapewnioną dietę niskotłuszczową, a ich edukacja odbywa się w trybie indywidualnym. Wszystkie podjęte działania mają skutecznie zatrzymać rozwój choroby i przyczynić się do tego, aby bracia mogli funkcjonować samodzielnie i realizować swoje plany i marzenia.
Choroba synów wymaga zapewnieniu im stałej nad nimi opieki, która uniemożliwia ich rodzicom podjęcia pracy zarobkowej!

Piotr i Paweł są podopiecznymi Opolskiego Stowarzyszenia Rehabilitacji Neurologicznej i Funkcjonalnej, którego głównym celem jest pomoc niepełnosprawnym dzieciom i dorosłym jak również ich rodzinom w organizowaniu specjalistycznej rehabilitacji medycznej.

Zachęcamy do wspierania kosztownej rehabilitacji poprzez wpłacanie datków na konto bankowe:
OPOLSKIE STOWARZYSZENIE REHABILITACJI NEUROLOGICZNEJ I FUNKCJONALNEJ
45-272 Opole, ul. Tysiąclecia 7c,
INVEST BANK S.A. nr 34 1680 1235 0000 3000 1461 2426
z dopiskiem: „DLA PAWŁA I PIOTRA BIL”

oraz przekazując 1 % podatku przy rozliczeniu rocznym na rzecz:
OPOLSKIE STOWARZYSZENIE REHABILITACJI NEUROLOGICZNEJ I FUNKCJONALNEJ
KRS 0000273196
z dopiskiem: „DLA PAWŁA I PIOTRA BIL” 

ENDURO ponownie zagości na

Opolszczyźnie

 

Stowarzyszenie HAWI RACING TEAM jest po raz trzeci organizatorem dwóch rund Mistrzostw Polski i Pucharu Polski w motocyklowych rajdach enduro. Zawody są ujęte w kalendarzu imprez motocyklowych Polskiego Związku Motorowego i odbędą się w dniach 02 i 03 październik 2010 r.

 

Enduro, będące dyscypliną sportów motocyklowych, jest rajdem szosowo-terenowym przebiegającym w ruchu okrężnym, głównie po drogach o nawierzchni szutrowej (drogi leśne i polne) oraz o nawierzchni asfaltowej po drogach publicznych. Takim rajdem jest właśnie rajd opolski i z tego powodu mogą w nim uczestniczyć tylko zawodnicy posiadający uprawnienia do kierowania pojazdami motocyklowymi, poruszający się na pojazdach dopuszczonych do ruchu na drogach publicznych, tj. spełniających wymogi Kodeksu Ruchu Drogowego.


 

program imprezy

 

 

BAZA RAJDU: Ośrodek Sportowy K.S. GWARDIA – Opole, ul. Kowalska 2

 

PRZYJAZD PIERWSZYCH UCZESTNIKÓW: w dniu 1.10.2010 r. (piątek) od godz. od 12:00

 

BIURO ZAWODÓW: Hala Sportowa K.S. GWARDIA – Opole, ul. Kowalska 2, czynne:

 • w dniu 1.10.2010 r. (piątek) w godzinach  od 17:00 do 21:30
 • w dniu 2.10.2010 r. (sobota) w godzinach  od 7:30 do 20:00       
 • w dniu 3.10.2010 r. (niedziela) od  godz. 7:00 do zakończenia zawodów

 

ZGŁOSZENIA: Biuro Zawodów:

 • w dniu 1.10.2010 r. (piątek) od godziny 17:00 do godziny 21:30
 • w dniu 2.10.2010 r. (sobota) od godziny 7:30 do godziny 9:00

 

ODBIÓR TECHNICZNY: Opole – Rynek, czynny:

 • w dniu 1.10.2010 r. (piątek) od godziny 18:00 do godziny 22:00 (zalecenie do godz. 21:45)
 • w dniu 2.10.2010 r. (sobota) od godziny 8:00 do godziny 9:00

 

ODPRAWA EKIP:

w dniu 2.10.2010 r. (sobota) około godz. 9:00

przy Biurze Zawodów.

 

START:

 • w dniu 2.10.2010 r. (sobota),

godz. 10:00 – Opole, Rynek

planowane zakończenie ok. g. 17:30

 • w dniu 3.10.20100 r. (niedziela),

godz. 9:00 – Opole, ul. Kowalska 2 (Baza Rajdu)

planowane zakończenie ok. godz. 15:00

 

EGZAMIN na certyfikat sportowy: Biuro Zawodów:

w dniu 2.10.2010 r. o godz. 19:00

 

ZAKOŃCZENIE ZAWODÓW: Baza Rajdu:

w dniu 3.10.2010 r. (niedziela) ok. godz. 15:00

 

rozdanie nagród: Hala Sportowa K.S. GWARDIA Opole

w dniu 3.10.2010 r. (niedziela) ok. godz. 16:00

 

Organizator:

 

Stowarzyszenie HAWI RACING TEAM

45-119 Opole, ul. Magazynowa 1

tel./fax: 0-77 453 66 44

e-mail: hawiopole@wp.pl

Konto: Bank PEKAO S.A. I O/Opole Nr 11 1240 1633 1111 0010 1669 8812

 

Partnerzy:

 

·    Polski Związek Motorowy

·    Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego

·    Urząd Miasta Opola

·    Urząd Miejski w Gogolinie

·    Klub Sportowy GWARDIA Opole

·    Nadleśnictwo Opole

·    Nadleśnictwo Strzelce Opolskie

 

Sponsorzy:

 

·    HEBERGER Polska

·    BISEK Asfalt

·    DOMEX

·    LATEX

·    OKTAN-BP

·    DEVIL energy drink

·    Auner

·    HAWI

·    MF Enduro-Cross

 

Patronat honorowy:

 

·    Marszałek Województwa Opolskiego

·    Prezydent Miasta Opola

 

Patronat

medialny:

 

 

 

·    TVP Opole

·    Radio Opole

·    Portal itvsport.pl

 

 

 

Wybrane NOCLEGI w OPOLU

 

 

NOVUM / Dom Sportowca - Opole, ul. Kowalska 4 – bezpośrednio przy Bazie Rajdu!!!

tel. 77 454 55 76

e-mail: domsportowca@novum-zp.pl

http://www.novum-zp.pl/

 

NOVUM / OLIMP - Opole, ul. Duboisa 39a

tel./fax: 77 442 58 77

e-mail: olimp@novum-zp.pl

http://www.novum-zp.pl/

 

Motelik Mieszko - Opole, ul. Armii Krajowej 36

tel./fax.: 77 456 45 92

e-mail: kontakt@motelikmieszko.pl

http://www.motelikmieszko.pl/

 

Hotel WENEDA *** - Opole, ul. 1 Maja 77

tel. 77 442 10 00, fax. 77 442 10 02

e-mail: biuro@hotel-weneda.opole.pl

http://www.hotel-weneda.opole.pl/

 

Hotel PalacE - Opole, ul. Rybacka 11
tel. 77 4410794, telkom.
796-35-00-91
e-mail:
palace.opole@interia.pl

e-mail: palace_2009@o2.pl

http://www.palace.opole.pl/

 

Hotel FESTIVAL *** - Opole, ul. Oleska 86

tel. 77 427 55 55, 77 442 33 33, fax: 77 427 55 19
e-mail:
recepcja@festival.com.pl

http://www.festival.com.pl/

 

Hotel ZaciszE * - Opole, ul. Grunwaldzka 28

tel. 77 4539553, 77 4542304, 77 4531747

e-mail: hotel@hotel-zacisze.opole.pl

http://www.hotel-zacisze.opole.pl/

 

Zajazd ALIBABA - Opole, ul. Oleska 145

tel.: 77 455 68 85, 77 541 83 22, fax.: 77 455 68 85
e-mail:
biuro@hotelopole.pl

http://www.hotelopole.pl/

 

 


 


 

GRUNTOWSKI  KONTUZJOWANY

 Zawodnik Hawi Racing Team, który od dwóch zwycięstw rozpoczął tegoroczny cykl startów w Pucharze Polski, pod czas treningu niefortunnie „wszedł” w jeden z wiraży i zerwał wiązadła poboczne. W piątek Gruntowskiego czeka konsultacja w Żorach, a w poniedziałek przejdzie prawdopodobnie operację w klinice w Brzegu Dolnym.

To wyklucza udział naszego zawodnika w najbliższych dwóch rundach Pucharu Polski, które odbędą się na początku maja w Chełmnie. Nasz zawodnik może mówić o ogromnym pechu, gdyż po dwóch eliminacjach PP prowadzi w klasyfikacji generalnej i klasie E2/E3. Gdyby uwzględnić jego wynik w klasyfikacji mistrzostw kraju, w których nie startuje, zajmowałby 7 miejsce.  W nich na 10 pozycji sklasyfikowano innego endurowca Hawi Racing Team – Marcina Małka.
 
Gruntowski liczy, że najpóźniej za dwa miesiące wróci do rywalizacji i wystąpi przed własna publicznością w Opolu, gdzie odbędzie się jedna z eliminacji Mistrzostw Polski i Pucharu Polski  (22-23.05.2010).

 

UDANY POCZĄTEK SEZONU

    HAWI RACING TEAM

Drugi dzień zawodów, które w miniony weekend odbyły się w żwirowni w Łubienicy koło Pułtuska, był dla zawodników opolskiego HAWI RACING TEAM równie dobry jak pierwszy, choć mogło być jeszcze lepiej. Andrzej Gruntowski błysnął wyborną formą i ponownie zostawił za swoimi plecami wszystkich rywali. Jako jedyny w całej stawce Pucharu Polski przejechał 14 okrążeń dziewięciokilometrowej trasy w czasie 90 minut. Znakomitą jazdę zaprezentował także Andrzej Seremet, który po 10 okrążeniach przed sobą miał tylko klubowego kolegę. W tym momencie dopadł go pech, ponieważ awarii uległ jego motocykl. Zdołał przejechać do końca wyścigu jeszcze dwa okrążenia, ale ostatecznie spadł w klasyfikacji na 7 miejsce. Seremet i Gruntowski jeździli w licznie obsadzonej klasie E2/E3. Udany występ zaliczył Grzegorz Michułka, który zaimponował wolą walki. W swojej klasie E1 uplasował się na wysokiej 7 pozycji. W klasie weteran Andrzej Hawryluk przyjechał na linię mety jako 24 motocyklista. W Mistrzostwach Polski Marcin Małek w klasie E2/E3 był 10, a pozostali zawodnicy jadący w barwach opolskiego zespołu, czyli Sebastian Krywult i Dariusz Kamiński zajęli odpowiednio 4 i 22 miejsce. Ostatecznie po dwóch dniach zmagań z piaszczysto-kamienistą trasą i rywalami nasi zawodnicy zostali sklasyfikowani na następujących pozycjach w Mistrzostwach Polski – Sebastian Krywult zajął 4 miejsce, Marcin Małek był 9, a Dariusz Kamiński 24 (wszyscy klasa E2/E3). Natomiast w Pucharze Polski – Andrzej Gruntowski zajął 1 miejsce,  a Andrzej Seremet uplasował się na 5 pozycji (obaj klasa E2/E3), Grzegorz Michułka w klasie E1 był 9 i w klasie Weteran Andrzej Hawryluk 29.

Ogólnie występ endurowców HAWI RACING TEAM był udany, szczególnie biorąc pod uwagę ich konfrontację ze specjalistami od typowego ścigania się w wyścigach cross-country i to, że w tych zawodach udział wzięło ponad 400 motocyklistów.

Wszystkie wyniki z zawodów dostępne są TUTAJ

Kolejne dwie rundy Pucharu Polski w enduro odbędą się na początku maja br. w Chełmnie i będą to zawody połączone z cross-country i rozegrane w takiej formule, podobnie jak to miało teraz miejsce w Łubienicy. Prawdziwe enduro posmakujemy jednak dopiero na zawodach w Opolu (22-23.05.2010).

 

GRUNTOWSKI NAJLEPSZY

  W PUCHARZE POLSKI

Po dwóch dniach zmagań pierwszej rundy Pucharu Polski najlepszym zawodnikiem okazał się Andrzej Gruntowski. Po zawodach nasz zawodnik powiedział: - Szkoda że Seremet miał defekt motocykla, mogliśmy zająć pierwsze i drugie miejsce w klasyfikacji generalnej na 208 zawodników. Czułem sie bardzo dobrze, dopisywało dobre samopoczucie i sprzęt. Bardzo się cieszę ze zwycięstwa, cóż więcej można powiedzieć? Chyba tyle, że niecierpliwie czekam na kolejne starty.

 

SEZON ROZPOCZĘTY

 

 

 

 

 

Andrzej Gruntowski z HAWI RACING TEAM Opole znakomicie rozpoczął tegoroczny sezon enduro w Pucharze Polski, bowiem zwyciężył w klasyfikacji generalnej oraz w najliczniej obsadzonej klasie E2/E3. Zawody, połączone z cross-country, zostały rozegrane na żwirowni zlokalizowanej w okolicach Pułtuska. Trasę stanowiła pętla o długości 9 km, którą zawodnicy pokonywali w czasie 90 minut. Nawierzchnię stanowiło piaszczyste podłoże. Na starcie stanęło blisko 400 motocyklistów. Z uwagi na wysoką frekwencję harmonogram startów poszczególnych klas musiał ulec zmianie. W konsekwencji takiej sytuacji ostatni zawodnicy kończyli wyścig już w ciemnościach. Nasi pozostali endurowcy na tle specjalistów z cross-country zaliczyli dobre zawody. W Pucharze Polski Andrzej Seremet zajął 5 miejsce w generalce i w klasie E2/E3, natomiast Grzegorz Michułka zajął w generalce i w klasie E1 odpowiednio 22 i 11 miejsce. Andrzej Hawryluk jadący w klasie Weteran dojechał do mety na 24 pozycji. W Mistrzostwach Polski w klasie E2/E3 znakomicie wystartował Marcin Małek i przez długi czas jechał w ścisłej czołówce. Niestety, później w jego motocyklu awarii uległ tylny hamulec, co spowodowało spowolnienie jego jazdy. Ostatecznie uplasował się on na 10 miejscu. Jadący w barwach HAWI RACING TEAM Sebastian Krywult zajął 3 miejsce w klasie E2/E3, natomiast Dariusz Kamiński był 23. Podczas sobotnich zawodów motocyklistom towarzyszył wiatr, deszcz oraz słońce i podobnie może być w drugim dniu zawodów.

 

 

 

VI Opolska GALA ŻUŻLA na LODZIE jedzie dla MADZI

 Stowarzyszenie HAWI RACING TEAM jest organizatorem VI Opolskiej Gali Żużla na Lodzie – imprezy charytatywnej, mającą na celu pomóc w rehabilitacji dzieciom pokrzywdzonym przez los, którą wymyślili wspólnie Piotr Żyto i Andrzej Hawryluk.

 

W dotychczasowej historii udało nam się wspomóc leczenie Pawełka Wykroty, Oskara Langnera, Maćka Deca, Kamilki Chamielec, Oli Tokarczuk i Oli Myśliwiec. Ponadto przyłączyliśmy się do akcji związanej z pomocą dla Rafała Wilka, który doznał ciężkiej kontuzji w wypadku na torze żużlowym, jako wyraz naszej wspólnej solidarności.

 

Nasze wcześniejsze akcje były wspierane aktywnie przez władze samorządowe województwa opolskiego, miasta Opola oraz sponsorów, za co jesteśmy bardzo wdzięczni.

 Najbliższy turniej odbędzie się w dniu 16 stycznia 2010 r. (sobota) w hali „Toropol” przy ul. Barlickiego 13 w Opolu (początek: godz. 18:00).

 Głównym punktem Gali będzie mecz żużlowy na lodzie, po raz pierwszy rozgrywany w naszym kraju, w którym aktualny drużynowy mistrz Polski FALUBAZ Zielona Góra zmierzy się

z Lodowym Teamem POLSKA, drużyną złożoną z czołowych polskich żużlowców specjalizujących się w ściganiu po tafli lodowej. Wśród rywalizujących sportowców zobaczymy m.in. Piotra Protosiewicza, Rafała Dobruckiego, Partyka Dudka, Adriana Miedzińskiego, Mirosława Kowalika i Adama Czechowicza.

Po zakończonym meczu na lodowisko wyjadą najlepsi zawodnicy meczu – po dwóch z każdej drużyny – którzy powalczą o nagrody indywidualne Marszałka Województwa Opolskiego oraz Prezydenta Miasta Opola.

 Zmagania żużlowców zostaną poprzedzone dodatkowymi atrakcjami. Pokazowy mecz hokejowy zaprezentują mikrusy z Międzyszkolnego Uczniowskiego Klubu Sportowego „ORLIK” Opole. Swoje umiejętności zaprezentują także młodzi kierowcy z sekcji kartingowej klubu HAWI RACING TEAM Opole. Odbędzie się prezentacja zespołu HAWI RACING TEAM, który w sezonie 2010 walczyć będzie w Mistrzostwach Polski i Pucharze Polski w motocyklowych rajdach enduro. Następnie w miniturnieju wyścigowym motocykli crossowych wystąpią zawodnicy sekcji enduro HAWI RACING TEAM oraz zaproszeni goście, m.in. medaliści Mistrzostw Polski i Pucharu Polski w enduro. Na koniec przygotowanych atrakcji wystąpi czołowy polski kierowca rajdowy Paweł Dytko, reprezentujący Automobilklub Opolski, który da próbkę brawurowej jazdy po lodzie samochodem rajdowym.

Imprezę poprowadzą: Janusz Stepek – znawca sportu żużlowego, wieloletni działacz żużlowy, doskonały spiker i komentator imprez żużlowych oraz Andrzej Rencz – komentator zawodów motocyklowych, sędzia i instruktor sportu motocyklowego, których wspomagać będzie Kabaret Nowaki z Zielonej Góry.

 

Sportowcy występujący w VI Opolskiej Gali Żużla na Lodzie nie pobierają honorariów, osoby funkcyjne pracują społecznie, zaś cały dochód ze sprzedaży biletów przekazany zostanie kolejnemu potrzebującemu pomocy choremu dziecku, z przeznaczeniem na jego leczenie i rehabilitację. Tym razem wsparcie otrzyma siedmioletnia Madzia Gruszka z Opola. Dziewczynkę okrutnie dotknął los, ponieważ od urodzenia cierpi na przepuklinę lędźwiowo-krzyżową, czego efektem jest niedowład kończyn dolnych. Madzia choruje także na wodogłowie wrodzone, ma stopy końsko-szpotawe oraz epilepsję. Leczenie Madzi jest bardzo kosztowne, a rehabilitacja długotrwała. Dziewczynka jest podopieczną Polskiego Komitetu Pomocy Społecznej w Opolu, a wszystkie osoby które chciałyby pomóc chorej dziewczynce mogą wpłacać datki na konto PKPS-u nr 51 1160 2202 0000 0000 8801 8074.

 

 

Zawody żużlowe na lodzie odbywają się w Polsce od ponad 6 lat i z uwagi na  widowiskowość cieszą się coraz większym zainteresowaniem kibiców. Opolska Gala Żużla na Lodzie jest imprezą rozrywkową, w której występują elementy sportowej rywalizacji. Trybuny opolskiego „Toropolu” podczas minionych edycji wypełnione były przez kibiców do ostatniego miejsca. Nasza akcja, ze względu na swój charakter i cel, cieszy się również dużym zainteresowaniem mediów lokalnych i ogólnopolskich. Partnerem imprezy jest Telewizja Polska S.A., która ją zarejestruje, a następnie wyemituje 50-cio minutową retransmisję w ogólnodostępnym paśmie lokalnym opolskim. 

 

Staramy się dbać o korzystny wizerunek Opolskiej Gali Żużlowej na Lodzie. Zależy nam, aby nasze przedsięwzięcie było wspierane przez znane i zacne osoby. Honorowymi Patronami są: Marszałek Województwa Opolskiego i Prezydent Miasta Opola. Od początku wspiera nas ksiądz Zygmunt Lubieniecki – kapelan sportu opolskiego. Naszymi gośćmi byli m.in. Krzysztof Kasprzak – indywidualny młodzieżowy mistrz świata, Janusz Kołodziej – indywidualny mistrz Polski, Mike Golding i Neil Middleditch – promotor i manager klubu żużlowego Pool Pirates Speedway Team w Anglii, Piotr Szymański – przewodniczący Głównej Komisji Sportu Żużlowego PZM.

 

Wyrażamy przekonanie, że a nasza akcja będzie drobną „cegiełką”, która przyniesie radość i uśmiech oraz da nadzieję na lepszą przyszłość kolejnemu małemu choremu dziecku, a kibicom przyniesie mnóstwo zadowolenia i niezapomnianych wrażeń.

 

Bilety w cenie 20,- PLN są do nabycia w przedsprzedaży w następujących punktach:

1)       Bar Sportowy TOROPOL – Opole, ul. Barlickiego 13

2)       Sklep DOMEX – Opole, ul. Oleska 64 (obok siedziby „Wodociągów i Kanalizacji”)

3)       Stacja paliw OKTAN-BP – Krzanowice koło Opola, ul. Armii Ludowej 51 przy obwodnicy północnej

Zakupiony bilet jest bezpłatną wejściówką na mecz hokeja na lodzie ORLIK OPOLE – MMKS NOWY TARG (rezerwy Podhala) w dniu 23 stycznia 2010 r. – początek godz. 18:30.

 

    

 

   

Opracował: Piotr Kumiec

Opole, 24.12.2009r.

 

Marcin Małek zadebiutował w tegorocznych Mistrzostwach Europy w rajdach enduro

Marcin Małek z opolskiego „HAWI RACING TEAM” wystartował w III i IV rundzie mistrzostw Europy w rajdach enduro, rozegranych na trasach wokół węgierskiego Tokod w dniach 30 i 31 maja 2009 r. Organizatorzy przygotowali ciekawe próby, których przejechanie wymagało sporych umiejętności. Zawodnicy jechali w kurzu, deszczu i w błocie. Warunki rywalizacji były bardzo ciężkie, dlatego gospodarze odwołali dwie próby. Marcin dosiadający KTM-a 250 dojechał szczęśliwie do mety i ukończył rajd plasując się w połowie stawki w klasie E2 – na 45 startujących w pierwszym dniu był 23, a w drugim 20. W Mistrzostwach wystartowało w sumie 246 zawodników. Trudów rajdu nie wytrzymało wielu znakomitych motocyklistów. W zawodach doskonale spisał się Michał Szuster z „Yamaha Self Szuster Racing Team”, jadący motocyklem  Yamaha YZ250, który wprost zdeklasował wszystkich konkurentów. Michał zwyciężył zarówno w swojej klasie E1, jak i w klasyfikacji generalnej obu rund.

Tekst: Piotr Kumiec

 

 

III i IV runda Mistrzostw Polski i Pucharu Polski w rajdach enduro

informacja

Wystartował nowy sezon enduro 2009. Mamy już za sobą pierwsze zAwody, które odbyły się w Piekoszowie k/Kielc, a kolejne dwie rundy Mistrzostw Polski i Pucharu Polski odbędą się w dniach 16 i 17 maja br. Najlepsi polscy off-roadowi motocykliści zagoszczą teraz w Stolicy Polskiej Piosenki. Zaplanowana przez Organizatora trasa rajdu przebiega przez miasto Opole oraz malownicze obszary gminy Tarnów Opolski i Gogolin. Pętla liczy blisko około 65 km. Na każdym okrążeniu zawodnicy będą mieli do zaliczenia dwie próby czasowe – test cross i test enduro – oddalone od siebie około 32 km. Start honorowy odbędzie się w sobotę z opolskiego rynku, a nazajutrz w niedzielę z Bazy Rajdu. Park maszyn zostanie usytuowany tuż przy ratuszu już w piątek, natomiast w sobotę po wystartowaniu ostatniego zawodnika zostanie on przeniesiony do Bazy Rajdu, gdzie została wyznaczona meta rajdu. Pierwszy motocyklista wyrusza na trasę w sobotę o godz. 11:00, natomiast zakończenie zawodów zaplanowane jest w niedzielę około godz. 15:00. Zawody ujęte są w kalendarzu imprez Zarządu Głównego Polskiego Związku Motorowego.

Patronat Honorowy nad imprezą objął Marszałek Województwa Opolskiego oraz Prezydent Miasta Opola.

Organizator:

 

Stowarzyszenie HAWI RACING TEAM

45-119 Opole, ul. Magazynowa1

tel./fax: 0-77 453 66 43

e-mail: hawiopole@wp.pl

Konto: Bank PEKAO S.A. I O/Opole

Nr 11 1240 1633 1111 0010 1669 8812

 

 

Partnerzy:

 

·     Polski Związek Motorowy

·     Promotor Mistrzostw Polski i Pucharu Polski Enduro AS-PROMO

·     Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego

·     Urząd Miasta Opola

·     Urząd Miejski w Gogolinie

·     Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji

·     Klub Żużlowy „Kolejarz” Opole

·     Nadleśnictwo Opole

·     Nadleśnictwo Strzelce Opolskie

 

 

Sponsorzy:

 

·     HEBERGER Polska

 

·     BISEK Asfalt

·     DOMEX

·     TRUCKPORT

·     LATEX

·     MF Enduro-Cross

·     HAWI

 

 

Patronat medialny:

 

·     TVP Opole

·     Radio Opole

·     Nowa Trybuna Opolska

Miesięcznik MOTOCYKL

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

FILM

 

Ważne !

 

BAZA RAJDU: Stadion Żużlowy w Opolu, ul. Wschodnia 2

 

Lokalizacja:

LOKALIZACJA - KLIK 

 

BIURO ZAWODÓW: Stadion Żużlowy w Opolu, ul. Wschodnia 2, czynne:

 • w dniu 15.05.2009 r. (piątek) w godzinach  od 17:00 do 22:00
 • w dniu 16.05.2009 r. (sobota) w godzinach  od 7:00 do 20:00       
 • w dniu 17.05.2009 r. (niedziela) od  godz. 7:00 do zakończenia zawodów

 

ZGŁOSZENIA: Biuro Zawodów:

 • w dniu 15.05.2009 r. (piątek) od godziny 17:00 do godziny 22:00
 • w dniu 16.05.2009 r. (sobota) od godziny 7:00 do godziny 9:30 – Opole

 

ODBIÓR TECHNICZNY: Opole – Rynek, czynny:

 • w dniu 15.05.2009 r. (piątek) od godziny 18:00 do godziny 22:00
 • w dniu 16.05.2009 r. (sobota) od godziny 8:00 do godziny 10:00 – Opole

 

ODPRAWA EKIP:

w dniu 16.05.2009 r. (sobota) około godz. 10:00

przy Biurze Zawodów.

 

Spotkanie z dziennikarzami:

w dniu 16.05.2009 r. (sobota) około godz. 10:00

Namiot „AS-PROMO” (promotor MPiPP enduro 2009) w Bazie Rajdu.

 

START:

 • w dniu 16.05.2009 r. (sobota),

godz. 11:00 – Opole, Rynek

 • w dniu 17.05.2009 r. (niedziela),

godz. 9:00 – Baza Rajdu

 

Konferencja prasowa:

z udziałem czołowych zawodników

w dniu 16.05.2009 r. (sobota) około godz. 17:30

Namiot „AS-PROMO” (promotor MPiPP enduro 2009) w Bazie Rajdu.

 

ZAKOŃCZENIE ZAWODÓW

i rozdanie nagród:

w dniu 17 maja 2009 r. (niedziela) w Bazie Rajdu

około godz. 16:00

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ZAKOŃCZENIE ZAWODÓW i rozdanie nagród:

w dniu 17 maja 2009 r. (niedziela) w Bazie Rajdu

około godz. 16:00

 

 

 

Noclegi:

 

Hotel MIESZKO

Opole, ul. Armii Krajowej 36, tel. 0-77/456 45 92

 

Bar i noclegi U JURKA

Opole, ul. Strzelecka 16, tel. 0-77/4540758; fax 0-77/4232455;

telkom. 603 199540

 

Hotel WENEDA ***

Opole, ul. 1 Maja 77, tel. 0-77/442 10 00

www.hotel-weneda.opole.pl

 

Hotel ZACISZE *

Opole, ul. Grunwaldzka 28, tel. 0-77/453 95 53; 454 23 04;

453 17 47

www.hotel-zacisze.opole.pl

 

Hotel NOVUM – Dom Sportowca

Opole, ul. Kowalska 2, tel. 0-77/454 55 76; 453 04 81

www.novum-zp.pl

 

Hotel ALIBABA

Opole, ul. Lipowa 1, tel 0-77/455 68 85

 

Gościniec BASZTA

Opole, ul. Konwalii 2, tel. 0-77/457 72 13; telkom. 609 634133

www.baszta.opole.pl

 

Zajazd NIEDŹWIEDNIK

Opole – Grudzice, ul. Strzelecka (przy trasie E40 od strony Katowic),

tel. 0-77/453 91 08

 

Hotel VILLA PARK

Opole – Groszowice , ul. Czogały, telkom.: 604 885803

 

Gospoda POD ZŁOTA KORONĄ

Opole – Grotowice, ul. Oświęcimska 136, tel. 0-77/456 20 52;

telkom. 604 442977

 

Hotel ARENDA

Czarnowąsy k/Opola, ul. Jagiełły 2, tel. 0-77/469 12 25

www.hotelarenda.pl

 

Hotel REGIUS

Czarnowąsy k/Opola, ul. Jagiełły 8a, tel. 0-77/469 68 31; 469 68 29

www.regius.com.pl

 

 

 

 

 

 

 TRASA RAJDU ENDURO 2009

 

WAŻNY KOMUNIKAT 13.05.2009

 

Z uwagi na dużą ilość imprez i uroczystości państwowych odbywających się w centrum miasta w dniu 16.05.2009 r. (sobota) oraz mające nastąpić w tym obszarze duże utrudnienia w ruchu drogowym, Organizator został poproszony o zmianę miejsca zaplanowanego „Startu Honorowego”, który pierwotnie miał odbyć się z opolskiego rynku.

W związku z powyższym ostatecznie Start do III rundy Mistrzostw Polski i Pucharu Polski w rajdach enduro nastąpi z Bazy Rajdu.

 

Organizator przypomina, że z uwagi na przebieg trasy rajdu po odcinkach dróg publicznych do udziału w rajdzie będą dopuszczeni jedynie zawodnicy poruszający się pojazdami spełniającymi wymogi Kodeksu Ruchu Drogowego, którzy podczas zgłaszania odbioru formalnego zawodów przedstawią m.in. motocykl lub quad wraz z dowodem rejestracyjnym z ważnym badaniem technicznym oraz dowód ubezpieczenia komunikacyjnego OC.

 

Regulamin Uzupełniający III i IV rundy Mistrzostw Polski i Pucharu Polski w rajdach enduro dostępny jest pod linkiem:

   REGULAMIN

 

V Opolska Gala Żużlowa na Lodzie

Opole – Sztuczne Lodowisko „Toropol”, 10.01.2009 r.

Organizator: Stowarzyszenie HAWI RACING TEAM

RELACJA I WYNIKI

 

Podsumowanie sezonu 2008 w enduro

 

W sezonie 2008 motocykliści HAWI Racing Team potwierdzili, że należą do krajowej czołówki w rajdach enduro. Główna Komisja Sportu Motocyklowego PZM, z uwagi na brak dostatecznej ilości organizatorów imprez enduro, zdecydowała się, aby sześć rund połączyć z zawodami cross-country. W sezonie odbyło się w sumie czternaście rund Mistrzostw Polski i tyle samo rund Pucharu PZM. W doborowym towarzystwie dobrze wypadli Opolanie, którzy ugruntowali swoją pozycję wśród najlepszych motocyklistów rywalizujących w rajdach enduro.

 

W Mistrzostwach Polski klub HAWI Racing Team reprezentował duet: Marcin Małek i Jakub Strzelczyk.

Marcin, w pierwszym roku startów w krajowej elicie, uplasował się na 3 stopniu podium w klasie „E2/E3” i zdobył tytuł II Wicemistrza Polski. Wartość zdobytego brązowego medalu jest wielka, ponieważ w połowie sezonu doznał on poważnej kontuzji podczas Mistrzostw Świata odbywających się w Kwidzynie. Natomiast Jakub, startujący w klasie „Junior”, ostatecznie zajął 5 miejsce.

Małek – II Wicemistrz Polski i Sebastian Krywult – Mistrz Polski

w enduro 2008 w klasie E2/E3.

fot. Anna Wolska (Lipno, 15.11.2008)

W klasyfikacji zespołów sponsorskich HAWI Racing Team zdobył tytuł Wicemistrza Polski!

 

Punkty dla zespołu zdobywali: Marcin Małek, Jakub Strzelczyk oraz występujący na zasadzie wypożyczenia Sebastian Krywult (BKM Bielsko-Biała).

Z kolei w klasyfikacji klubowej HAWI Racing Team zajął 8 pozycję.

 

W walce o Puchar PZM najsilniej obsadzona przez reprezentantów HAWI Racing Team była klasa „E2/E3”. Marcin Symowanek zajął wysokie 4 miejsce, ale dla zawodnika najgorsze, bo tuż za podium. Debiutujący w pucharowej stawce Andrzej Segin uplasował się na 5 miejscu, natomiast tuż za nim na 6 pozycji sklasyfikowany został Adam Pawluszkiewicz, którego z walki o medal wyeliminowały trapiące go kontuzje. Andrzej Gruntowski, który wystąpił tylko w dwóch ostatnich rundach zajął ostatecznie 17 miejsce. W klasie „E1” zadebiutował w ostatnich dwóch rundach Andrzej Segin, jeżdżący wcześniej w klasie „E2/E3” oraz Krzysztof Lamboy. Zajęli oni odpowiednia 15 i 28 miejsce. W klasie „Junior” wysokie 5 miejsce zajął Łukasz Hawryluk startujący od połowy sezonu. Andrzej Hawryluk startujący w klasie „Weteran” dzięki regularnym startom uplasował się na 6 miejscu.

 

Opracował: Piotr Kumiec (18.11.2008)

 

 

Podsumowanie sezonu 2008 w kartingu

 

Sekcja kartingowa HAWI Racing TEAM została powołana do życia dzięki zaangażowaniu Marcina Kraczkowskiego, byłego kartingowego Mistrza Polski z 1996 roku, który w klubie pełnił rolę kierownika sekcji i jednocześnie opiekuna sportowców.

 

Młodzi kierowcy występowali w cyklu zawodów o Puchar PZM, uczyli się kartingowego rzemiosła i zbierali niezbędne doświadczenie konieczne w   przyszłości do skutecznej rywalizacji i odnoszenia sukcesów. Tomasz Pampuch zakończył sportową rywalizację na 23 miejscu  w kategorii Easykart-60, natomiast jego brat Aleksander Pampuch zajął 18 pozycję w kategorii Easykart-100. To pierwszy rok startów opolskich zawodników, który był dla nich dobrą nauką i dał możliwość objeżdżenia się oraz zdobycia koniecznego doświadczenia. Podjęcie sportowej walki na torze kartingowym przez Tomka i Aleksandra z całą pewnością zaprocentuje w osiągnięciu przez nich jeszcze lepszych wyników w kolejnych latach.

 

Najmłodszym kierowcą kartingowym na Opolszczyźnie jest czteroletni Marcin Kraczkowski junior. Marcin prezentuje już dobrą technikę jazdy i imponuje odwagą, ponieważ potrafi swój niewielki gokart rozpędzić do prędkości ponad 70 km/h.

 

Działalność sekcji kartingowej HAWI Racing TEAM wspomaga firma Multi-Hekk Nieruchomości Sp. z o.o.

 

Opracował: Piotr Kumiec (18.11.2008)

GALERIA KARTINGU

 

 

podziękowania

 

Stowarzyszenie HAWI RACING TEAM składa szczególne podziękowania Marszałkowi Województwa Opolskiego za pomoc w przeprowadzeniu XIII i XIV rundy Mistrzostw Polski i Pucharu PZM w enduro.

Słowa podziękowania kierujemy także do Prezydenta Miasta Opola oraz instytucji i firm wspierających organizację zawodów:

 

 • Polski Związek Motorowy
 • Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego
 • Urząd Miasta Opola
 • Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Opolu
 • Nadleśnictwo Opole
 • Nadleśnictwo Strzelce Opolskie
 • Urząd Miasta Gogolin
 • Klub Żużlowy Kolejarz Opole
 • Automobilklub Opolski
 • Sport Moto Klub Krzeniów
 • Moto Szkoła TEAM by Bartłomiej Bembenik
 • HEBERGER Polska
 • DOMEX
 • BISEK Asfalt
 • LATEX
 • Moto-Centrum
 • Truckport
 • Nowa Trybuna Opolska
 • Radio Opole
 • TVP-Opole

Dziękujemy także wszystkim osobom zaangażowanym bezpośrednio przy realizacji całej imprezy.

 

 

Opole, 27.10.2008 r.

 

 

  

 

XIII i XIV runda Mistrzostw Polski i Pucharu

Polskiego Związku Motorowego

 

Finisz sezonu enduro 2008

 

 

   

Dobiega końca sezon enduro 2008. Ostatnie dwie rundy Mistrzostw Polski i Pucharu PZM odbędą się w dniach 25 i 26 października br. – sobota i niedziela. Trasa rajdu przebiega przez miasto Opole oraz malownicze obszary gminy Tarnów Opolski i Gogolin. Pętla liczy blisko 90 km. Na każdym okrążeniu zawodnicy mają do zaliczenia dwie próby czasowe – cross test i enduro test. Start i meta wyznaczone są przy Bazie Rajdu. Pierwszy motocyklista wyrusza na trasę w sobotę o godz. 9:00, natomiast zakończenie zawodów zaplanowane jest w niedzielę około godz. 15:00. Opolski rajd kończy sportową rywalizację motocyklistów – poznamy nowych mistrzów oraz ostateczne rozstrzygnięcia w poszczególnych klasach i klasyfikacjach.

Zawody ujęte są w kalendarzu imprez Zarządu Głównego Polskiego Związku Motorowego.

Oprócz nagród regulaminowych Organizatorzy przygotowali dyplomy dla 10 najlepszych motocyklistów we wszystkich klasach.

 

Patronat Honorowy nad imprezą objął Marszałek Województwa Opolskiego oraz Prezydent Miasta Opola.

 

 

UWAGA!

 

Zgodnie z decyzją Głównej Komisji Sportu Motocyklowego zakończenie sezonu motocyklowego 2008 dla Pucharu PZM w enduro odbędzie się bezpośrednio po zakończeniu XIV rundy w Opolu, w dniu 26.10.2008 r.

 

Organizator:

 

Stowarzyszenia HAWI RACING TEAM

PL 45-119 Opole, ul. Magazynowa 1

tel./fax: 0-77 453 66 44

e-mail: hawiopole@wp.pl

Konto: Bank PEKAO S.A. I O/Opole

Nr 11 1240 1633 1111 0010 1669 8812

REGULAMIN-ZGŁOSZENIE

 

 

Partnerzy:

 

·         Polski Związek Motorowy

·         Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego

·         Urząd Miasta Opola

·         Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Opolu

·         Klub Żużlowy „Kolejarz” Opole

·         Sport Moto Klub "Krzeniów" Nowy Kościół

·         Automobilklub Opolski

 

Sponsorzy:

 • HEBERGER Polska
 • BISEK Asfalt
 • DOMEX Akcesoria meblowe
 • LATEX Hurtownia Opon
 • TRUCKPORT
 • Moto-Centrum
 • MOTO-SZKOŁA TEAM by Bartłomiej Bembenik
 • HAWI
 
Patronat medialny:
 
 • TVP-OPOLE
 • Radio OPOLE
 • Nowa Trybuna Opolska

Baza Rajdu:

 

Stadion Żużlowy – Opole, ul. Wschodnia 2

Lokalizacja na mapie:

kliknij

 

Noclegi:

 

Hotel MERCURE ***

Opole, ul. Krakowska 57-59, tel. 0-77/451 81 00

www.mercure.com

 

Hotel PIAST ***

Opole, ul. Piastowska 1, tel. 0-77/545 97 10; 454 97 17

www.hotelpiast.com.pl

 

Hotel FESTIVAL ***

Opole, ul. Oleska , tel. 0-77/455 60 11; 455 60 17

www.hotelfestival.eu

 

Hotel SZARA WILLA ***

Opole, ul. Oleska 11, tel. 0-77/441 45 70; 441 45 79

www.szarawilla.pl

 

Hotel ZAODRZE ***

Opole, ul. Spychalskiego 25, tel. 0-77/451 52 00; 451 52 18

www.hotel-zaodrze.opole.pl

 

Hotel WENEDA ***

Opole, ul. 1 Maja 77, tel. 0-77/442 10 00

www.hotel-weneda.opole.pl

 

Hotel ZACISZE *

Opole, ul. Grunwaldzka 28, tel. 0-77/453 95 53; 454 23 04; 453 17 47

www.hotel-zacisze.opole.pl

 

Hotel MIESZKO

Opole, ul. Armii Krajowej 36, tel. 0-77/456 45 92

 

Hotel NOVUM – Dom Sportowca

Opole, ul. Kowalska 2, tel. 0-77/454 55 76; 453 04 81

www.novum-zp.pl

 

Hotel ALIBABA

Opole, ul. Lipowa 1, tel 0-77/455 68 85

 

Bar i noclegi U JURKA

Opole, ul. Strzelecka 16, tel. 0-77/4540758; fax 0-77/4232455; telkom. 603 199540

 

Gościniec BASZTA

Opole, ul. Konwalii 2, tel. 0-77/457 72 13; telkom. 609 634133

www.baszta.opole.pl

 

Zajazd NIEDŹWIEDNIK

Opole – Grudzice, ul. Strzelecka (przy trasie E40 od strony Katowic), tel. 0-77/453 91 08

 

Hotel VILLA PARK

Opole – Groszowice , ul. Czogały, telkom.: 604 885803

 

Gospoda POD ZŁOTA KORONĄ

Opole – Grotowice, ul. Oświęcimska 136, tel. 0-77/456 20 52; telkom. 604 442977

 

Hotel ARENDA

Czarnowąsy k/Opola, ul. Jagiełły 2, tel. 0-77/469 12 25

www.hotelarenda.pl

 

Hotel REGIUS

Czarnowąsy k/Opola, ul. Jagiełły 8a, tel. 0-77/469 68 31; 469 68 29

www.regius.com.pl

 

Motelik AGRO

Wrzoski k/Opola, ul. Wrocławska 1a, tel. 0-77/457 30 57; telkom. 603 577366

www.motel.opole.pl

OŚWIADCZENIE

Nadleśnictwa Opole i stowarzyszenia 

HAWI RACING TEAM

 

 

Kalendarz Enduro 2008

 

28.04.2008 Nowa baza.

   

Nowa baza HAWI RACING TEAM prezentuje się imponująco - tworzą ją dwa namioty o łącznej powierzchni 27 m2.Teraz podczas zawodów enduro zawodnicy jaki i ich serwisanci będą mieli znakomite warunki pracy.

 

3-4.05.2008 Siemiatycze

Siemiatycze - III i IV runda Mistrzostw Polski i Pucharu PZM w enduro
 
 
 
11.05.2008 - Winów
 

Setka motocyklistów walczyła o puchar prezesa Automobilklubu Opolskiego w Cross-Country

 

 

 

 

24-25.05.2008 - Złotoryja

 

V i VI runda Mistrzostw Polski i Pucharu PZM w rajdach enduro – Złotoryja, 24/25.05.2008 r.

 

Opolanie w czołówce

 

 

14-15.06.2008 - Kwidzyń

Mistrzostwa Świata w Enduro – Kwidzyn, 14-15.06.2008r.

 

 

Marcin Małek będzie rywalizować

z najlepszymi motocyklistami

 

 

 


Siemiatycze 2008
Biedrusko 2008
Winów 2008
Złotoryja 2008
Kwidzyń 2008
Opole 2008
Gala 2009
V OPOLSKA GALA
Archiwum
test

Stowarzyszenie
HAWI RACING TEAM
PL 45-119 OPOLE,
ul. Magazynowa 1

tel. 077/45 36 643
e-mail: hawiopole@wp.pl


tworzenie stron
grafika FISCOM - Andrzej Gliński, fot. Grzegorz Janiczak, Jacek Janiczak, Andrzej Rencz, Piotr Kumiec, Mariusz Matkowski