HAWI RACING TEAM
StartAktualnościTeamPrezentacjaSponsorzyForum

Opolska Gala Żużlowa na Lodzie jedzie dla Oli z Opola

 

Stowarzyszenie HAWI Racing TEAM przystąpiło do zorganizowania jubileuszowej V Opolskiej Gali Żużlowej na  Lodzie – imprezy charytatywnej, mającą na celu pomóc w rehabilitacji dzieciom pokrzywdzonym przez los, którą wymyślili wspólnie Andrzej HawrylukPiotr Żyto.

 

W dotychczasowej akcjach udało się wspomóc leczenie Pawełka Wykroty, Oskara Langnera, Maćka Deca, Kamilki Chamielec i Oli Tokarczuk. Ponadto, jako wyraz wspólnej solidarności, została udzielona pomoc Rafałowi Wilkowi, który doznał ciężkiej kontuzji w wypadku na torze żużlowym,.

 

Wszystkie wcześniejsze przedsięwzięcia były wspierane aktywnie przez władze samorządowe województwa opolskiego, miasta Opola oraz wielu sponsorów.

 

StowarzyszenieHAWI RACING TEAM jest kontynuatorem akcji rozpoczętej w 2005 roku przez firmę P.P.W. „HAWI”. Najbliższy turniej odbędzie się w dniu 10 stycznia 2009 r. (sobota) w hali „Toropol” przy ul. Barlickiego w Opolu (początek: godz. 18:00). Planowany jest występ czołowych polskich żużlowców, specjalizujących się w ściganiu się po tafli lodowej. Zmagania żużlowców zostaną poprzedzone dodatkowymi atrakcjami, m.in. pokazem hokeja w wykonaniu młodych opolskich sportowców z Międzyszkolnego Uczniowskiego Klubu Sportowego „Orlik”, wyścigami motocykli crossowych, gokartów i samochodów rajdowych.

 

Sportowcy występujący w V Opolskiej Gali Żużlowej na Lodzie nie pobierają honorariów, osoby funkcyjne pracują społecznie, zaś cały dochód ze sprzedaży biletów przekazany zostanie kolejnemu potrzebującemu pomocy choremu dziecku, z przeznaczeniem na jego leczenie i rehabilitację.

 

Tym razem pomoc otrzyma trzyletnia Oli Myśliwiec z Opola, cierpiąca na mukowiscydozę, nieuleczalną chorobę, której życie zależy od przyjmowania bardzo drogich leków.

 

Opolska Gala Żużlowa na Lodzie jest formą zawodów sportowych i wspaniałej zabawy, a zarazem drobną „cegiełką”, która ma przynieść radość i  uśmiech oraz dać nadzieję na lepszą przyszłość małemu choremu dziecku.

 

Piotr Kumiec

Opole, 21.11.2008r.

Artykuł z NTO

 

 

 [ 1 | 2 ] [>>>]

Siemiatycze 2008
Biedrusko 2008
Winów 2008
Złotoryja 2008
Kwidzyń 2008
Opole 2008
Gala 2009
V OPOLSKA GALA
Archiwum
test

Stowarzyszenie
HAWI RACING TEAM
PL 45-119 OPOLE,
ul. Magazynowa 1

tel. 077/45 36 643
e-mail: hawiopole@wp.pl


tworzenie stron
grafika FISCOM - Andrzej Gliński, fot. Grzegorz Janiczak, Jacek Janiczak, Andrzej Rencz, Piotr Kumiec, Mariusz Matkowski